Aliexpress WW   Banggood WW
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 17

Tema: Aranđelovac !

Datum priključivanja
    Jan 2004
    Poruka
    4

Strelica Aranđelovac !

Aranđelovac je grad mermera,granita šamota i naravno kisele vode.Nalazi se oko 80 km. južno od Beograda.Smešten je ispod planine Bukulja (800 m. nadm. visine) i u njemu živi oko 50000 stanovnika.

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,337
    Био сам у Аранђеловцу на екскурзији. Остао ми је у лепом сећању.

Јел фрулаш Бора Дугић из Аранђеловца?

Datum priključivanja
    Jan 2004
    Poruka
    4
    Није из Аранђеловца. Шта си све обишао у Аранђ. Сваки дан је све лепши град,јер све сређује и преуређује,а тек ће бити кад се заврши хотел Извор.

Datum priključivanja
    Mar 2005
    Poruka
    1,445
    ja sam jos u osnovnoj skoli bio na ekskurziji u Arandjlovcu i bilo ja prelepo!
    Priroda je izvrsna a pogotovu onaj veliki park gde se i nalazi sam izvor mineralne vode!
    A hotel izvor jel to onaj stariji hotel koji se nalazi isto blizu parka???
    JAH RasTafari

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,337
    Прилично давно сам био у Аранђеловцу на екскурзији. Сећам се тог парка који је Тигар поменуо. Сећам се и да је у неком ресторану или кафеу био неки фрулаш и свирао само за нас клинце. Свирао је на бар десетак врста фруле. Причао је са нама као да смо му вршњаци, и причао је да је обишао пола света. Зато сам помислио да је Бора Дугић из Аранђеловца.

Datum priključivanja
    Jan 2004
    Poruka
    4
    Hotel Izvor je preko puta parka,a u samom parku se nalaze hoteli Staro Zdanje i ?umadija.Jeste li išli u onu našu malu pećinu Risovaču?

Datum priključivanja
    Mar 2005
    Poruka
    1,445
    E da jesam ja sam isao isto tada kiad sam bio na ekskurziji i bilo je zaista predivno! Pecina i nije bas tako mala koliko se secam da je bila prilicno duboka!
    Bio je sa nama odlican vodic koji nam je predivno ispricao ko je sve ziveo u toj pecini i koliko duboko!
    Takodje smo bili u kamenolomu gde se vadi mermer i gde se vrsi prva obrada!
    Secam se da sam napunio dzepove predivnim parcicima mermera i da mi je sorc spadao od tezine kamencica
    Takodje smo bili i u fabrici knjaz milos i tu je bilo interesantno proci kroz pogon gde se puni mineralna voda!
    Te godine su u knjazu poceli da prave plasticnu ambalazu i dobili smo uzorke plastike iz koje se pod pritiskom naduva flasa kakva je kao finalni proizvod!

Da sad si me podsetio staro zdanje je u parku a izvor izlazi na park ali je malo izvan njega!U izovru smo mi bili smesteni na ekskurziji!!! Izvor, koliko se ja secam ima iza hotela nekoliko teniskih terena i sto je meni bilo zanimljivo ima terene za mini golf!!!
    Zaista bih svakom preporucio da poseti Aranjdjelovac...
    JAH RasTafari

Datum priključivanja
    Aug 2005
    Poruka
    352
    Bio sam na svirci benda iz Aranđelovca zovu se "Pas" ali na Nemačkom, neki pankeri. Davno je to bilo. Odakle beše "Trula koalicija"?

Datum priključivanja
    Sep 2005
    Poruka
    2

Smile Najlepsi grad u Srbiji

Citat U originalu postavio/la Brane
    Aranđelovac je grad mermera,granita šamota i naravno kisele vode.Nalazi se oko 80 km. južno od Beograda.Smešten je ispod planine Bukulja (800 m. nadm. visine) i u njemu živi oko 50000 stanovnika.
    to je jedan od najlepsih gradova u Srbiji i grad u kome sam se rodio i ziveo 12 godina. populacija se udvostrucila od kada sam se odselio.

Datum priključivanja
    Jun 2005
    Poruka
    8

Upitnik Ti si, kao, neki Exterminator?

Cekaj, Senko, ne razumem.... od kako si se odselio iz Arandjelovca, stanovnici konacno "zivnuli". Cime li si ih tamanio? NATO tehnikama? Naturalnim gasovima? Bas me zanima... pisi. :

Datum priključivanja
    Jan 2004
    Poruka
    4

Ćaskanje

Ma nije to u pitanju, nego smo mi mladji malo vredniji po pitanju porodice,
    mislim ono-ovo,znate vec!

Datum priključivanja
    Sep 2005
    Poruka
    2
    Citat U originalu postavio/la Dragana Symons
    Cekaj, Senko, ne razumem.... od kako si se odselio iz Arandjelovca, stanovnici konacno "zivnuli". Cime li si ih tamanio? NATO tehnikama? Naturalnim gasovima? Bas me zanima... pisi. :
    vidi Banetov odgovor dole... zasto si tako ostra?.. ocigledno je da ono sto sam napisao znaci da je grad procvetao i prosirio se, ako hoces da budem 100% korektan u pisanju... izvini na nepreciznom komentaru...

Arandjelovac ima prirodnu vodu (ne "Naturalnu" jer je to strani izraz) a ne gasove... fyi

Datum priključivanja
    Jan 2006
    Poruka
    6
    Rodjen sam i zivim u Uzicu, ali Arandjelovac poznajem vec 35 godina. Majka mi je rodjena u toj varosi. DODJITE i VOLITE Arandjelovac. Samo to Vam preostaje, ako jednom dodjete u tu varos. Pozdrav i sve najbolje za Bozic 2006.

Datum priključivanja
    Jan 2006
    Poruka
    7,983

posete

U Arandjelovcu sam bila nekoliko puta. Prvi put kao djak gimnazije na manifestaciji Mermer i zvuci. Bila sam odusevljena onim predivnim parkom i skulpturama. Posle duzeg vremena, ponovo sam bila u Aranjdelovcu i sve mi je izgledalo zapusteno i skuceno. Pre tri godine, bila sam poslednji put i uocila promene u pozitivnom smislu.

Datum priključivanja
    Feb 2007
    Poruka
    1

sa velikim zakašnjenjem...

Citat U originalu postavio/la Brane Pregled poruke
    Aranđelovac nema 50 000 stanovnika, i Bukulja nijevisoka 800 m!
    Premda nisam rođen u Ar volim ga; tu sam odrastao, završio osnovnu i srednju školu, onda ga napustio i već trideset i kusur godina tek navraćam (sve ređe i to )
    Tu su moji sestra i brat sa porodicama, i dva groba na Seničanskom groblju; majčin i očev. Kad dođem svaki put utvrdim da sve manje lica prepoznajem, i da mene sve manje prepoznaju! To je, naprosto, tako - neka, već skoro staračka, seta! No, dobro... volim Ar!

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Pravila ostavljanja poruka

• Ne možete postaviti novu temu