Aliexpress WW   Banggood WW
Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 47

Tema: Da li bezati iz Srbije ili ne?

Datum priključivanja
    Jan 2008
    Poruka
    472
    To sam i ja rekao,a to cu i uraditi,samo ako dodje do rata ...
    ...nista nije sveto,sve je bruto i neto...
    Gde novac ljudima upravlja-tamo gde je zivot bezvredan.
    Takvo mesto zovu Amerika-to se zove san.

Datum priključivanja
    Feb 2006
    Poruka
    346
    Ljudi imaju tendenciju da za sve svoje životne neuspehe okrive više sile.

Nije ovde med i mleko (i nema veze sa vlašću ili time da je sad naprasno "postalo bolje", meni je ustvari gore...), al' vi ste u sredini. Ono, uvek možete da se opredelite da otputujete negde gde je još uvek žarište, gde se doslovno gladuje i kolje na svakom ćošku, ili gde će vas povezati u feredžu.... ali neeee svi hoće na "Zapad", damn..... svi zaslužuju bolje?
    Poslednji put uređena sova_u_snegu : 22-02-2008 u 07:11
    POTPIS

Datum priključivanja
    Oct 2008
    Poruka
    1

bezanija

Pa moze da nam bude samo gore i gore zato mislim da treba bezati sa broda koji tone pa se vratiti za jedno 500 godina ka se stanje popravi

Datum priključivanja
    Oct 2008
    Poruka
    195
    nikada ne bi bezala iz srbije kukavice beze samo i da nenam vode i hleba i da zivim na ulici ni tada ne bi bezala iz srbije ni cak da mi je zivot ogrozen
    PONOSNA SAM STO SAM IZ SRBIJE

Datum priključivanja
    Oct 2008
    Poruka
    185

Namigivanje idi,prodji ali svojoj kuci dodji!!!

Ja mislim da je dobro otici iz Srbije i videti kako se zivi u svetu i verujem da ce mnogi nauciti nesto iz svega toga,a ako imas dovoljno novca i ono sto zelis zasto bezati ,ako si zadovoljan svojim zivotom u Srbiji;ali ja bih pre rekla da je to neko nezadovoljstvo samim sobom zbog lose ekonomske i politicke situacije,a i duhovne kulture;nema nista sto bih zainteresovalo i privuklo mlade ljude,da im otvori vidike;jedan on najvecih problem je posao;
    znate kako se kaze IDI, PRODJI ALI SVOJOJ KUCI DODJI(kao turista-ha,ha);ma nigde nije kao kod svoje kuce i niko ne sprema bolju hranu nego tvoja matora,ali to treba doziveti
    Poslednji put uređena sasa 15 : 28-10-2008 u 23:51

Datum priključivanja
    Oct 2008
    Poruka
    4,591

Pobeci?

Gde pobeci? Koja drzava prima jos otvorenih ruku izbeglice? Samo posebni slucajevi imaju sansu ali i onda nije stalni boravak siguran!

Ja zivim dugo u Nemackoj i znam kakve probleme imaju mnogi stranci sa integraciom. Integracia je najvaznija, ko taj korak nesavlada, taj je izgubljen i na najboljem putu neke kriminalne kariere!

Jos samo onako sporedno da dodam. Meni se cini da mi svi nekadasnji Jugosloveni(osim SLO), u svetu bas nemamo sjajan ugled, pored svega nas srpski imidj je jako ostecen!

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    Има пуно разлога због којих треба побећи из Србије. Знам неке људе који би тебали да оду. Знам неке људе који су отишли и снашли се. Знам и неке који су се вратили.

Ако желите да одете, прво смислите где ћете да идете. Нађите неког познатог ко вам може помоћи у почетку! И ако немате стрица, тетку, веома доброг пријатеља или сл. понесите доста новца! А ако имате новац, размислите шта ћете тамо.

Научите језик пре него што одете. Без знања језика ћете радити најгоре послове и неће вам бити боље него овде, наравно осим ако добијете на лотоу.

АКо има неко ко је отишао нека напише неке савете шта и како.
    www.cent.rs - Besplatno probajte VoIP telefoniranje
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    Мислим да већина нас има још више разлога да остане овде!

Имамо бољу климу од већег дела Европе. Нит је стално врућина, нит су стално кише и зима. Имамо већи развојни потенцијал. Говоримо својим језиком. Већина нас овде имамо пријатеље. Можда се понекад осећамо као странци у својој земљи, али тамо ћемо увек бити странци, а не само понекад. ...
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Oct 2008
    Poruka
    4,591
    Citat U originalu postavio/la Dejan Pregled poruke
    Има пуно разлога због којих треба побећи из Србије. Знам неке људе који би тебали да оду. Знам неке људе који су отишли и снашли се. Знам и неке који су се вратили.

Ако желите да одете, прво смислите где ћете да идете. Нађите неког познатог ко вам може помоћи у почетку! И ако немате стрица, тетку, веома доброг пријатеља или сл. понесите доста новца! А ако имате новац, размислите шта ћете тамо.

Научите језик пре него што одете. Без знања језика ћете радити најгоре послове и неће вам бити боље него овде, наравно осим ако добијете на лотоу.

АКо има неко ко је отишао нека напише неке савете шта и како.
    Neznam kako je u drugim drzavama(u USA je mozda sve puno lakse???)To je bilo u Nemackoj jos pre 30, 40, 50 godina moguce! Jednostavno otici kod tetke, ujaka ili kod nekog dobrog prijatelja i ostati za uvek(ko moja mama )! To je proslost, toga vise nema! 80-ih, 90-ih godina je onda doslo do prave epidemije vencavanja i sklapanje fantomskih brakova. Tada se udavalo i zenilo samo zbog papira(u pasosu pecat za stalni boravak)!

Nemam savet ALI znam da su neka nemacka preduzeca(jedno vreme a mozda jos i sada)trazili u inostranstvu strucnjake za kompjutersku tehniku. Znaci ko je UCEN, tome su svetska vrata otvorena!

Datum priključivanja
    Jun 2009
    Poruka
    24
    Ko je od Vas pobegao?

Datum priključivanja
    Oct 2012
    Poruka
    2
    U potpunosti se slazem sa pitanjem! Ja se pitam da li [bezati] iz Srbije? A zasto se pitam? Pa zato sto u ovoj zemlji ima veoma mali broj [normalnih] naroda ! Imamo predsednika koji nezna engleski i kraljicu koja nezna srpski! Ovo je bruka za nasu zemlju! Slusao sam i citao da je u ranijim vekovima nasa zvana "Srbija" bila veoma mocna drzava! Kako se vremena menjaju Srbija postaje sve slabija i slabija drzava! Ako ovako nastave upropastice nas dok smo jos mladi !!!

Datum priključivanja
    Oct 2012
    Poruka
    2
    Citat U originalu postavio/la JO Pregled poruke
    Neznam kako je u drugim drzavama(u USA je mozda sve puno lakse???)To je bilo u Nemackoj jos pre 30, 40, 50 godina moguce! Jednostavno otici kod tetke, ujaka ili kod nekog dobrog prijatelja i ostati za uvek(ko moja mama )! To je proslost, toga vise nema! 80-ih, 90-ih godina je onda doslo do prave epidemije vencavanja i sklapanje fantomskih brakova. Tada se udavalo i zenilo samo zbog papira(u pasosu pecat za stalni boravak)!

Nemam savet ALI znam da su neka nemacka preduzeca(jedno vreme a mozda jos i sada)trazili u inostranstvu strucnjake za kompjutersku tehniku. Znaci ko je UCEN, tome su svetska vrata otvorena!

Da,tako je bilo u ranijim vekovima,moglo se otici u stranoj zemlji i ziveti veoma dugo...(ukoliko je finasijska kriza) ...bar sam tako procitao.... )) A zbog brakova je i dan danas tako ))

Datum priključivanja
    Dec 2012
    Poruka
    4
    Tema je ozbiljna i mučna.
    Primer: nisam imao mogućnosti da upišem višu školu i fakultet...sada je kasno i situacija još gora
    nisam moga posle škole dugo da nađem posao...trebala je debela veza
    kada sam se zaposlio jedva sam izlazio na kraj sa šefovima...bilo ih je mnogo na mene jednoga
    kada se umešala politika u mojoj firmi izgubili su posao oni koji nisu hteli da se priklone ni jednoj partiji...i ja među njima
    sada sam bez posla od 2003 godine i sada sam na birou rada...još uvek čekam na posao sa još 8000 ljudi iz mog grada
    u međuvremenu radim sve do čega mogu da dođem...pod uslovom da nije kriminal
    danas se kajem zbog propuštenih šansi...nisam želeo da odem u inostranstvo
    napredovali su daleko nesposobniji i neinteligentniji...čak i ovde,bez inostranstva
    nemogućnost da osnujem porodicu i da u isto vreme izdržavam roditelje koji su ostali bez posla,penzije,bolesni i upropašćeni od teškog života već godinama unazad
    poslove kojima se bavim trenutno,povremeno teško donose bilo kakvu dobit...pozitivna nula
    kultura nam je srozana na najniži mogući nivo
    svi su depresivni,nervozni,nezadovoljni...ima i onih koji su se u najgorem vremenu nafatirali i sada uživaju,dok su drugi propadali zahvaljujući zakonima države koja ni danas nevodi računa niti obraća pažnju na unesrećene
    lečenje je katastrogalno...i sam sam osetio jer sam od briga i problema oboleo kao mlad
    još smo na čekanju...za bolji život,ovde ili "preko",razmislite sami

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,339
    Мучна је тема. Другар ће вероватно са породицом ускоро напустити Србију. Деца су му талентована за музику и спорт, али тата им није "главоња" па не може да их "погура". Кад оду на градска и републичка такмичења, увек прођу најбоље од свих осталих, али и поред тога школе их ретко шаљу на такмичења. Имају прилику да оду и вероватно ће отићи.

Морал је овде срозан на нулу. Људи су зомбирани. Плашим се само да и овде људи не почну да на околини искаљују своју конфузију као што то раде у Америци...
    Poslednji put uređena Dejan : 16-12-2012 u 21:24
    SEO Optimizacija sajta

Datum priključivanja
    Feb 2013
    Poruka
    1
    ne treba bezati nikako jer je i ovde lepo ...

Pravila ostavljanja poruka

• Ne možete postaviti novu temu
  • You may post replies