Aliexpress WW   Banggood WW
Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 54

Tema: Monarhija ili Republika?

Datum priključivanja
    May 2006
    Poruka
    1

monarhija i zasto

Iako pripadam mladjoj generaciji koja nije "osetila" kralja , ubedjenja sam da je ustavna monarhija najbolje resenje za Srbiju. Naravno da se moramo ugledati na druge , uglavnom, evropske drzave tog uredjenja, ali mi smo ipak Srbi koji su navikli da imaju licnost u koju ce da gledaju sa strahopostovanjem. Obzirom koliko kosta jedan izborni krug za Predsednika Srbije, smatram da je takav namet nepotreban za ovaj narod. Potpuno se slazem da se mora tacno odrediti kraljevska ovlascenja i licno vlasnistvo, a tu smatram samo Beli dvor i Oplenac, i potrebu da se sve odneto iz Srbije 1941. vrati u zemlju. Narod kod nas nije dovoljno upoznat sa znacenjem savremenog uredjenja pod nazivom ustavna monarhija ida se treba vise tema na raznim nivoima pokrenuti u sto skorije vreme.

Jocaov/in lik
    Joca je offline Министар Дејанове Владе
    Datum priključivanja
    Sep 2005
    Poruka
    1,392
    Ipak je mislim, prerano bilo za kakvo radikalno menjanje, kao što je ovo u Srbiji.
    Ekonomija i mi sami, moramo se prvo ukalupiti i tek kada se malo budemo stabilizovali, mislim da bi mogao biti raspisan referendumn po tom pitanju.
    Bez obzira što nisam pristalica monarhije, narod je taj koji treba da odluči o tome.
    Never be afraid to try something new. Remember that
    a lone amateur built the Ark. A large group of professionals built the
    Titanic.

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,337
    Citat U originalu postavio/la tajobojan
    Obzirom koliko kosta jedan izborni krug za Predsednika Srbije, smatram da je takav namet nepotreban za ovaj narod. Potpuno se slazem da se mora tacno odrediti kraljevska ovlascenja i licno vlasnistvo, a tu smatram samo Beli dvor i Oplenac, i potrebu da se sve odneto iz Srbije 1941. vrati u zemlju. Narod kod nas nije dovoljno upoznat sa znacenjem savremenog uredjenja pod nazivom ustavna monarhija ida se treba vise tema na raznim nivoima pokrenuti u sto skorije vreme.
    Ја сам више за председника него за монарха!

Пошто на ТВ кажу да председник има само протоколарне дужности и никаква овлаштења, као и да ће у парламентарној монархији краљ имати исто толико власти, дакле никакву, мислим да теба да бирамо председника по систему "ко да више". Дакле уместо избора распишимо аукцију за председника! Па ко да највише пара биће нам председник!

Једне године ће нам Језда бити председник, друге Карић, треће Принц од Брунеја...

Datum priključivanja
    Jan 2006
    Poruka
    5
    monarhija,naravno....

Datum priključivanja
    Jun 2006
    Poruka
    31

Poruka tolko price

ljudi pogledajte oko sebe ko i za sta se izjasnjava ,
    jedino u cemu se svi zajdeno izjasnjavamo jeste da je lose
    a sve ostalo komopanci kom obojci....
    tako nigde necemo stici .
    neko je izjavio da ga politika ne interesuje i da totreba da radepoliticari
    PITANJE za sve kako onda lgasate jeste li do sada iliubuduce procitali neki statut neke stranke , jeste li se upoznali sa radom stranke
    isto tako za monarhe

pogledajte proucite pa kazite

molim vas nemojte da kazete mene to ne zanima a posle se zalite

narod ste vi svi i ako svimi loše biramo sami smo krivi

Datum priključivanja
    Nov 2006
    Poruka
    173
    Monarhija naravno!!!!

Datum priključivanja
    Nov 2007
    Poruka
    22
    neko odozgo reče ne treba nama monarhija i ja sam protiv monarhije
    kralj bi bio samo protokolarna institucija bez nekog velikog uticaja na politička dešavanja i bez prava odlučivanja prosto rečeno figura koja bi samo bila na teret ionako malog srpskog budžeta
    drugo ko bi bio naš monarh ?ko bi mogao biti na tronu srbije
    prestolonaslednik aleksandar sigurno ne
    prvo što nije vaspitavan kao srbin u duhu srpskog naroda (završio je engleske škole mator je već a i nezna (ili slabo zna)srpski a što kaže naš narod star vo se ne uči da ore
    drugo što smatram da bi se svet samo smejao takvoj odluci nebi pridavao značaj proglašenju monarhije svetski tabloidi bi bili puni naslova "još jedan pokušaj dobijanja vremena i odlaganje izručenja haških optuženika "
    "srbija i njene igra"srbija vozi nazad" i td.
    a da ne pričam o tome šta bi naše nacionalne manjine pričale pisale i td
    u smislu nacionalne manjine ugrožene za vreme kraljevine kraljevina je bila ovakva kraljevina je bila takva pa feljtoni šta sedešavalo sa nac.manjinama u kraljevini kako nisu bile priznate ugrožavanje ljudskih prava i td

drugim rečima nebi dobili ništa nebi nam se poboljšao položaj ni za jedan pedalj uvođenjem monarhije bilo kog oblika

Datum priključivanja
    Dec 2007
    Poruka
    13
    Затра, нека си им ти рек(ао)/ла, па макар и после годину дана

Datum priključivanja
    Nov 2007
    Poruka
    22
    Citat U originalu postavio/la Neofit Pregled poruke
    Затра, нека си им ти рек(ао)/ла, па макар и после годину дана
    rekao sam posle godinu dana, tačno,ali je tema mora se priznati još uvek aktuelna
    nervira me kad kažu prestolonaslednik Aleksandar čega naslednik kad presto nismo imali više od 60 godina. Može se tretirati i zvati samo kao pretendent na presto ali isto tako prava bi imali i drugi, recimo zašto ne i čovek koji je (sudski))dokazao da je potomak obrenovića (jevremov valjda ili neznam već kog obrenovića ).Ako bi se i postavilo pitanje monarhije, moralo bi se postaviti i pitanje koga na tron srbije, dali Aleksandra Karađorđevića koji je pretendent na mesto monarha ili onog čoveka koje je dokazao da je obrenovićke krvi ili sasvim nekog trećeg jer bi se sigurno pojavili i oni koji su krvno povezani sa našim kraljevskim porodicama iz prošlosti(Mrnjavčevići,Hrebeljanovići,lazarevići,b rankovići i td.),kao onaj što ga je Šešelj ili neznam ko već kao mečku vodao srbijom, koji po njegovim rečima ima krvi ruskih i naših kraljevskih i plemićkih loza,takvih šarlatana bi bilo kao pleve,
    pa zašto i oni nebi imali prava na tron.
    Tačno je i to da su karađorđevići bili poslednji na tronu Srbije /K.Jugoslavije, ali je i isto tako činjenica da je njihov kralj napustio zemlju i tim činom abdicirao (ostavio narod na milost i nemilost fašista,komunista i ostalih kroz istoriju dokazanih krvnika srpskog naroda što se u svakoj državi smatra izdajom pa čak se može smatrati i dezerterom jer je kao kralj bio i vrhovni komandant vojske ) naravno odreko se trona samim činom bekstva,izdaje i dezerterstva pa je samim tim i nasleđe prestola diskutabilno (dali kao potomak čoveka koji je dezerter,izdajica prebeg ima prava na isti )
    znači ako bi se postavilo pitanje monarhije ili republike (putem referenduma)moralo bi se postaviti pitanje i koga na tron Srbije

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,337
    За српскога краља можемо Жарка Паспаља за краљевог свирца Владу Дивца! Римује се!

Kако су Карађорђевићи и Обреновићи заслужили да буду краљеви у оно доба? И претендент на нову круну треба да уради нешто слично за Србију, али прилагођено данашњим стандардима. Немам ништа против да таквог човека прогласимо краљем. Тренутно Мишковићевог сина можемо да поставимо за кнеза. Поседује пола Србије, може себи да приушти обезбеђивање титуле и папира који доказују племићко порекло.

Datum priključivanja
    Sep 2007
    Poruka
    10,812
    Citat U originalu postavio/la Pomoravac Pregled poruke

Znači monarhija samo znači na grbaču poreskih obveznika: kralj, pa njegova šira i bliža familija, pa njegovi savetnici, pa savetnici prinčeva, pa kancelarija kralja, ko što je ima danas Tadić, pa krunski savet koji predstavlja skup posebnih lezilebovića koji skoro o svemu i svačemu odlučuju.
    Моја тетка је говорила "Зар ћу под старе дане да плаћам порез и за дворску луду?"

Datum priključivanja
    Feb 2008
    Poruka
    3
    Narano da samo Monarhija dolazi u obzir

Datum priključivanja
    Feb 2008
    Poruka
    3
    Hocu da naglasim da NjKV Petar II nikad nije abdicirao i nije napustio svoju zemlju i svoj narod . Onaj ko kaze da jeste verovatno ne razume i nezna svoju istoriju .
    Za razliku od Obrenovica koji su UBISTVOM Karadjordja dosli na vlast dinastija Karadjordjevic je ,ako moram da podsetim,mnogo puta zasluzila tron cara Dusana,
    1804,1912,1913,1914 i 1941

Datum priključivanja
    Nov 2007
    Poruka
    22
    Citat U originalu postavio/la Milicko55 Pregled poruke
    Hocu da naglasim da NjKV Petar II nikad nije abdicirao i nije napustio svoju zemlju i svoj narod . Onaj ko kaze da jeste verovatno ne razume i nezna svoju istoriju .
    Za razliku od Obrenovica koji su UBISTVOM Karadjordja dosli na vlast dinastija Karadjordjevic je ,ako moram da podsetim,mnogo puta zasluzila tron cara Dusana,
    1804,1912,1913,1914 i 1941
    izjasnio sam se već da sam protiv monarhije ali sam mišljenja da su obrenovići više doprineli srbiji od karađorđevića
    kažeš nezna istoriju onaj koji...
    a znaš li je ti možda kada je karađorđe ubijen knez miloš je već postao vođa srba protiv turaka(izdejstvovao je mir sa turcima i zajedničku upravu u beogradskom pašaluku ,1930 hatišerifom dobijene određene povlastice (izmeđuostalog školstvo na srpskom jeziku)i dr.
    za njega se vezuje i sretenjski ustav kad je srbija iako vazalna postala država sa određenim granicama
    srbija dobija nezavisnost pod obrenovićima i takođe se uzdiže u red kraljevina (do tada kneževina) prvi kralj srbije posle nemanjića je milan

što se tiče kralja petra i njegove abdikacije posle drugog svetskog rata je svu kraljevsku vlast preneo na namesnike samim tim i odreko trona (abdicirao)
    a njegov sin aleksandar nikakva prava na srpski presto ništa veća od mene tebe i bilo kog drugog građanina ove zemlje srbije
    (osim prezimena karađorđević)

godine koje ti vezuješ za karađorđeviće su ratne godine (zaboravio si 1903 namerno ili nenamerno nije bitno i to beše neko ubistvo čini mi se )
    šta su dobro karađorđevići doneli srbima državu nisu (srbija je već bila država smenom dinastija 1903)
    blagostanje ne ni to demokratriju ne (doduše ni obrenovići se nisu pokazali što se demokratije tiče)

Datum priključivanja
    Mar 2008
    Poruka
    6

сад је време

Мислим да је сад Време да се врати краљ у Срба, Јер би ускоро могло бити бежаније из србије, наш краљ има наследне особине бежања и остављања народа на цедилу.
    Ако ништа друго, ето нам још једна порезна ставка више, па ко воли...
    Poslednji put uređena dolnjogarac : 11-03-2008 u 23:16

Pravila ostavljanja poruka

• Ne možete postaviti novu temu