Aliexpress WW   Banggood WW
Strana 4 od 8 PrvaPrva 12345678 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 106

Tema: Dzamija u Kragujevcu?Da ili Ne?

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,337
    Citat U originalu postavio/la komsija Pregled poruke
    (samo bih voleo da mi neko definise te tekovine,i sta se to pripisuje evropskoj civilizaciji zbog prosirivanja znanja o istom,a ne omalovazavanja ili potcenjivanja.
    Једна од тековина европске цивилизације је и да жене имају иста права као и мушкарци. О шеријату врло мало знам, али ми се чини да они који покушавају да га примењују на европском тлу се понашају више као секташи него као верници.
    A sto se tice pripisivanja Islamu negativnih plodova,mislim da je prece da se hriscanstvu(bibliji)pripisu krstaski ratovi ili danasnje ubijanje civila po svijetu(600 hiljada ubijenih civila u Iraku,pod vodjstvom "plodonosnih" krscana),da ne pominjemo druga mesta koja krvare i gde ginu civili(nedavno Liban,Palestina,idr).Takodje sta imas da kazes za tvoje srpske "velikodostojnike"koji su blagoslovili skorpione,kao i mnoge druge verujem ,da po Bosni ubijaju i ruse(preko 160000 civila,dzamija,40000 zena silovano-pa ko to sve uradi,tvoje hriscnstvo,ha)
    Опрости али кога су бомбардовали у Босни ти како кажеш хришћани што убијају у Ираку? Одакле само вадите те цифре о погинулим муслиманима цивилима и бројеве силованих муслиманки? Покушавате да живите од тога што лажете себе да сте жртве? Жртве у Босни су сви, а све зато што је шајтан покушао да створи исламску државу на месту на ком то није могуће.

Datum priključivanja
    Jun 2007
    Poruka
    218
    Citat U originalu postavio/la Dejan Pregled poruke
    Жртве у Босни су сви, а све зато што је шајтан покушао да створи исламску државу на месту на ком то није могуће.
    У праву си, само то неки нече то да признају.баш сам се пре неки дан запео са једним око тога.И то је демократија да свако тврди своје...

Datum priključivanja
    Jun 2007
    Poruka
    87

Tacka na i

Nisam moga a da ne komentarisem,tvojim zadnjim postom si me na to naveo.
    Pomenuo si vehabizam,de onda definisi mi to,voleo bih da znam o cemu se radi?!Pomenuo si dzihad,de onda objasni mi to,voleo bih da znam o cemu se radi i sta hoce ti dzihadisti?!

kao sto i sam znas Vehabije su deo od vase dve verske struje, koje se zalazu za strogo pstovanj Kurana. To je vas licni problem, ali zasto su pucali na pripadnike SAJ-a u NP, kada su prethodo izazvali oruzani sukob i zbog toga trebaqli biti privedeni? Па они су О.К. zar ne

A sto se tice pripisivanja Islamu negativnih plodova,mislim da je prece da se hriscanstvu(bibliji)pripisu krstaski ratovi ili danasnje ubijanje civila po svijetu(600 hiljada ubijenih civila u Iraku,pod vodjstvom "plodonosnih" krscana),da ne pominjemo druga mesta koja krvare i gde ginu civili(nedavno Liban,Palestina,idr).
    U hriscanstvu treba razlikovati katolike i pravoslavce, akatolici su ga poveli. kategoricki ti tvrdim da u Bibliji starom i novom zavetu NEMA PROPAGIRANJA RATA. To je bio odgovor Katolika na turska osvajanj i pozivanje na Dzihad kao borbu protiv nevernika

Takodje sta imas da kazes za tvoje srpske "velikodostojnike"koji su blagoslovili skorpione,kao i mnoge druge verujem ,da po Bosni ubijaju i ruse(preko 160000 civila,dzamija,40000 zena silovano-pa ko to sve uradi,tvoje hriscnstvo,ha)
    Ipak ja necu pripisati krivicu bibliji,ili hriscanstvu,ili celom srpskom narodu.Vec glavni krivac je sotona(sejtan,djavo),a potom njegovi sluge i izvrsioci ratnih zlocina i zverstava iz reda ljudi!!!

Odlican si. Da sam na tvom mestu nikada ne bih postavio ovo pitanje. Odakle video zapis klanj Srpskog zastvnika, odakle ovoliko stanovnistvo prognano iz Bosne, odakle video zapis mudzahedina iz bosne koji je bio u Avganistanu u logoru kod Osame na obuci i koji prica o zverstvima koje je on i njegove kolege pocinise.....
    Ove cifre nisu tacne, da su tacne vas u Bosni visre ne bi ni bili. Pa nema Vas dve MILIJARDE.

Zasto se vracati u proslost i nalaziti motive za osvetu(kojih ima jako puno za muslimane,a i nemuslimane-ako im je nepravda ucinjena)?!Zasto se ne vratiti u proslost samo zbog pouke i ucenja da se stvari koje su sotonino maslo ne ponove?!Dokle se svetiti ovom ili onom krivcu,kada mislimo pogledati sebi u oci,svojoj prirodi i onome sto nas cini ljudima,kao i zasto uopste mi(ljudi)postojimo(jeli to tek sve onako radi igre i zabave,krvi ili osvete)?!
    Zasto se ne boriti za pravdu,zasto ne teziti i tragati za Istinom?!Zasto zivimo u nekakvim istorijskim cinjenicama ovog ili onog naroda(a svako nekom narodu pripada),a ne kazem da nije bitan narod i poreklo,naime samo kazem da to ne bi smelo biti ispred onog iskonskog,onog ljudskog u nama!Jer preterani nacionalizmi vode u ocitu arogantnost,dicenje svojom nacijom,a popreko gledanje na druge nacije!Arapi misle da su oni najbolji zbog nacije,a turci da su oni najbolji.pa zatim dokazujuci koje bolji pocnu da se mrze,na kraju ubijaju!
    Sve je to pogresno,ja sam ubedjen da jeste,jer nije osnova kod coveka nacija,osnova je da poticemo od kaplje semena(sperme),tj.malo tecnosti,a prvi covek je stvoren od zemlje(ilovace) i to je prvi stvarni osnov,bez ozbira na kasniji nacin radjanja(putem spermatozoida)...
    Ne kazem da osmanlije nisu porsili neke crkve ili manastire,a neke pretvorili u dzamije,medjutim ja sam se nadao da ces mi ti reci o kolikom broju se radi(bez preuvelicavanja,za vreme od 500 godina)Naime vise su "veliki srbi-hriscani" u Bosni porusili dzamija za par godina,nego li osmanlije za 500 godina.Da su Turci tako kako ti rece rusili sve i palili sve kazem da u Srbiji danas nebi bilo ni jednog manastira ili crkve starijeg od 100 godina,kao niti jednog Srbina(za vreme od 500 godina koliko su vladali)
    Kako je Beograd dobio ime,znas li?Imao je dosta dzamija i belih munara("raketa" kako neko rece),i po tome Beo/grad!Sada ima samo jednu,dje li se ove druge iselise,tj.ko ih to porusi?!

relativno tacno i slazem se do odredjene granice. Realno te dzamije su gradjene na temeljima crkava, a kada se ukazala prilika sve je vraceno na prethodo.
    Budi realan pa priznaj da ste uvek sve prvi zapocinjali aposle se o glavu obilio, kao i rat u Bosni. Sta bi sa Celom

Gresis sigurno,jer kako to da ima hiljadu vjera sada i hiljadu Bozjih kuca(razlicitih vjera)?!Ovde nesto debelo nije u redu,jedino ako neko veruje da ima 1000 bogova pa onda ko se za kojeg Boga i Bozju kucu opredeli i kog izabere?!Takodje u tvojoj pameti cilj je da se ubijaju nevjernici putem dzihada(sto nije cilj Islama),i to misljenje je opasno iz razloga sto ces reci "daj da ja ubijem njih dok nisu oni mene".Medjutim znaj da onaj ko se krije iza Islama i kome je cilj da ubija nevjernike(zbog njih samih,tj.zato sto su nevjernici)nije normalan,a jeste neki fanatik ili musliman sa pogresnim razumevanjem vjere,ili sekta(a sekti ima u svim religijama)!!!.Ono sto je meni poznato jeste da su nekada muslimani trazili od nevjernika da ih zastite,kao i da su muslimani branili nevjernike ako bi ih neko napao u toj muslimanskoj zemlji!!!

zulumi, danak u krvi, sece knezova i sl. nisu olicenje zastite

Ti nezelis biti tolerantan zato sto neko prema tebi nije bio takav,dakle tebi je primer i uzor onaj koji nije tolerantan!Pitam te zasto biti kao on,i zasto netolernatnog,nepravednog slediti,imal neka druga bolja alternativa ili solucija!?
    Salim se sa onim matiranjem,slab sam ja sahista Vazno je doci do nekog kompromisa,razumevanja ili jos bolje saznati istinu,ili jos vise saznati istinu i slediti je!
    slazem se ali konacno je vreme za ferplej i reci ljudi pogresili smo izvinite. tada cu za bili koga reci da je covek

Datum priključivanja
    Jun 2007
    Poruka
    87

Thumbs up опуштено

Citat U originalu postavio/la Interceptor Pregled poruke
    Извините што се мешам у ваш двобој али ова изјава иде преко сваког.
    свако има своје и НЕМА право да говори шта је најболје.Свако сам за себе зна шта је најболје и у томе нема ко шта да му говори.

Толико о верском стрплјенју.
    опустено змају,слободно реци шта мислиш. Коначно и комсија постаје свестан слабости својих карата односно признаје неке ствари. Није он лош, него нема довољно информација о неким стварима а мислим да ће ствари полако доћи на своје место. Тешко је признати да неке негативне појаве имаш у својој вери али тако је. Искрено ми је жао човека,алиовог пута нема сансе. Бојим се да наишао на јачег од себе. А мислим да ће испасти ферплеј, ако има обрза. Тада ћу га поштовати. Провалио сам га ко је на основу пар порука.
    А пиво

Datum priključivanja
    Jun 2007
    Poruka
    87

е сад и ти

Kako ti kazes,otvori neku temu i poduci me o osnovama hriscanstva.Pazi ja sam musliman,a Islam je najbolja vera(verujem da je tako)!Ali,ne bunim se da naucim o tvojoj veri ponesto posto kazes da je lijepa!
    Ето видиш ја проучавао Ислам без иције помоћи,а ти нећес да се потрудиш око Православља ни мало. Чак и ниси упућен да постоје православци, католици и протестанти. Толико о међусобном уважавању и толеранцији са твоје стране а тражиш нешто од мене.
    НИЈЕ ФЕР И КОРЕКТНО

Datum priključivanja
    Jun 2007
    Poruka
    218
    Citat U originalu postavio/la andrijalukovic Pregled poruke
    опустено змају,слободно реци шта мислиш.
    Ја говорим само о оним стварима које знам.Немогу (још) да се пуно мешам у верске ствари у србији јер јих незнам доволјно али мислим да нисмо далеко (не по километрима).1985 служио сам јна у приштини и мој најболји другар је био србин,а сад ми је жена из обреновца.шта хочу да кажем - неки немају стрплјенја према другима у верском погледу.незнам зашто увек морам да се закачим са муслиманима јер терају своје и недају уопште да јим нешто кажеш.Извините али нисам никог терао у своје "двориште" да ми паметује.Како сам веч раније рекао - ако се некоме не свиђа где живи може слободно да се одсели.
    Мени лично иде словенија на живце и немогу више да поднесем ово и зато менјам државу.Али то је друга држава и друга вера и морам да се прилагодим.
    Изнервирала ме она изјава да је ислам најболји,о томе би још могли да разговарамо али не на овакав начин.Шта би било да би ја рекао да је наша вера најболја?
    Свако има своје и нема право јавно да говори шта је болје и да не кажем шта је демократија - *******

Datum priključivanja
    Jul 2007
    Poruka
    19
    Извините што се мешам у ваш двобој али ова изјава иде преко сваког.
    свако има своје и НЕМА право да говори шта је најболје.Свако сам за себе зна шта је најболје и у томе нема ко шта да му говори.

Толико о верском стрплјенју.
    Slobodno se umesaj,nije problem,jedino nevolim vredjanje i nisko-provokativne udarce bez nekog opravdanog razloga ili mudrosti!

Slazem se sa tobom da svako za svoje moze misliti sta hoce(ponekad da je najbolje ili mozda nekad da je gore od tudjeg itd),dakle jedno je misliti(sto ti dozvoljavas),a drugo je iskazati javno svoje misljenje(a to si zabranio)i kazati(mozda si shvatio nametnuti)ono "svoje" najbolje!
    Mogu ti reci da mi nije nimalo lako po tom pitanju,tj zbog reci koje sam izgovorio.Neznam,mozda sam pogresio,mozda nisam to trebao reci,al eto nadam se da cu kolko toliko stajati iza recenog!

Sve u svemu ovakva tvoja reakcija mi je simpaticna i nesto se nezire iz nje.Nekako mi se cini da ti za to "tvoje" nisi siguran i nemas snage(ni ne treba ti,iskreno)da kazes da je tvoje najbolje.Kazem ne treba ti snaga da iz nekog inata ili prkosa ubedis sebe u nesto svoje koje imas,jer to moze biti pristrasnost i samozavaravanje.
    Bolje od toga je vagati,analizirati slabe strane,jake strane i odabrati onu objektivno najkvalitetniju opciju ili resenje(bilo da se radi o religiji,kolima,kupovini kuce).Dakle,najbolja kombinacija je upoznati i svoje i tudje i doneti neku realnu procenu o svemu...
    Nadam se da si me razumeo,i da te nisam necim uvredio?!

Datum priključivanja
    Jul 2007
    Poruka
    19
    Једна од тековина европске цивилизације је и да жене имају иста права као и мушкарци. О шеријату врло мало знам, али ми се чини да они који покушавају да га примењују на европском тлу се понашају више као секташи него као верници.
    Izvini Dejane ali ti moram reci da si malo zaobisao istinu.
    Ova novija Evropa sa svojim tekovinama datira posle srednjeg mracnog veka(ubijanja naucnika isl),tako da je islamska civilizacija starija i nije tada bila u tami kao Evropa.Sada cu ti u nastavku citirati prevod iz Kur'ana(svete knjige) i mislim da ce ti biti jasno od koga je Evropa nasledila pomenutu "svoju" tekovinu!!!

„Muškarcma pripada dio onoga što ostave roditelji i rođaci, i ženama dio onoga što ostave roditelji i rođaci, bilo toga malo ili mnogo, određeni dio.“ (En-Nisa', 7) “One imaju isto toliko prava koliko i dužnosti, prema zakonu.“ (El-Bekare, 228)

„I Gospodar njihov im se odaziva: "Nijednom trudbeniku između vas trud njegov neću poništiti, ni muškarcu ni ženi – vi ste jedni od drugih.“ (Ali Imran, 195) „Onome ko čini dobro, bio muškarac ili žena, a vjernik je, Mi ćemo dati da proživi lijep život i, doista, ćemo ih nagraditi boljom nagradom nego što su zaslužili.“ (En-Nahl, 97)

Ako budes citao reci iz Kur'ana bitno je uocis da "moj" Bog izjednacava muskarca i zenu,a ne tzv.evropska tekovina(oni su malo zakasnili,nekoliko vekova,da bi mogli to patentirati).

Sto se tice sektasa si u pravu,i veruj mi da se bojim za sebe da nisam neka sekta(u vjerovanju su najopasnije).

Опрости али кога су бомбардовали у Босни ти како кажеш хришћани што убијају у Ираку? Одакле само вадите те цифре о погинулим муслиманима цивилима и бројеве силованих муслиманки? Покушавате да живите од тога што лажете себе да сте жртве? Жртве у Босни су сви, а све зато што је шајтан покушао да створи исламску државу на месту на ком то није могуће.
    Nista,u redu je pitanje.Ako se slozis sa mnom da je Bog pravedan,onda sa malo razmisljanja mozes shvatiti zasto su hriscani bombardovali Srbe,kao i zasto ginu u Iraku(jer u pitanje se dovodi sama njihova misija tamo i navodna pravednost)

Odakle vi vadite cifre vasih ubijenih i raseljenih sa Kosova?.Nije ti bilo u redu pitanje,jer zrtva zna svoje gubitke(krv nije voda),a manipulacijom broja nastradalih se bave zlocinci!
    Samo da napomenem da ja neznam da li su sve zrtve(iako sa muslimanskim imenom)muslimani,ali ztrva je ztrva,a ime nije ni bitno toliko!Nemoj da se zbunis ovim mojim recima,jer ako se vratimo na Bozju pravednost onda ce stvari drugacije izgledati i tada su ljudi jedni drugima iskusenje.Ne branim zrtvu,ili njenu nevinost(jer po Bozanskim merilima neznam ko je koliko nevin),ali napadam koljaca(Srbe-ne sve)sto je sebi dao slobodu i pravo da ubija!!!
    Verujem da nisam kontradiktoran i da je moje pisanje islo u smeru "odakle onome ko pali i ubija pravo da to radi"!?

Hehe,najjace je ovo zadnje "sejtan stvara islamsku drzavu".Pa sta i da Bosna postane islamska republika,nebitno kada?!Nece valjda ceo svet pojesti ako se to desi,takodje odakle toliki strah od islamske drzave,valjda nije to neka crna rupa koja sve guta!?
    Hehe,ne ide to tako,islam se nemuslimanima ne namece(nema prisile),a ni bosancima u krajnjem slucaju(ako ga nece)!!!

Ako ti nesto nije jasno,a ja mogu da ti pojasnim samo reci!Potrudicemo se da budemo konstruktivni,ne obrnuto!
    Poslednji put uređena komsija : 07-07-2007 u 08:23

Datum priključivanja
    Nov 2001
    Poruka
    7,337
    Izvini Dejane ali ti moram reci da si malo zaobisao istinu.
    Ova novija Evropa sa svojim tekovinama datira posle srednjeg mracnog veka(ubijanja naucnika isl),tako da je islamska civilizacija starija i nije tada bila u tami kao Evropa.Sada cu ti u nastavku citirati prevod iz Kur'ana(svete knjige) i mislim da ce ti biti jasno od koga je Evropa nasledila pomenutu "svoju" tekovinu!!!
    Хришћанство је мало старије од ислама. Европска цивилизација је старија и од хришћанства и од ислама, као и персијска и ... Тако да је глупо да говориш о Европи средњег века. Кад помињем нпр. права жена говорим о ономе што знам о шеријату (мада мало знам). Шеријат је нешто што је са других подручја и из сасвим другог времена. Вероватно је био добар за те услове, као што је и Душанов законик био добар за своје време. Али ко хоће да шеријат или Душанов законик буду правила живљења на овом просторима и у овом времену мислим да има проблема са мозгом.

Мислим да ја нисам поменуо никакав број тако да нисам могао да манипулишем бројем погинулих у Босни. Колико има протераних са Космета постоји тачан број. ти људи имају имена, презимена, адресе.

Нешто морам да приметим па да завршим. Стекао сам утисак да у све што говориш стављаш Божје речи, милост Божју, праведност Божју. Ако тако наставиш вероватно ћеш се ускоро прогласити месијом пошто из тебе истичу "речи божје".

Али глупо је расправљати о тим стварима, а викенд морам искористити за одмор и лепше ствари.

Пс. Крв стварно није вода! Одакле су твоји? Можда смо рођаци. И један део моје фамилије је исламизиран за време османлија.
    Poslednji put uređena Dejan : 07-07-2007 u 10:01

Datum priključivanja
    Jun 2007
    Poruka
    87

Thumbs up da

Ја говорим само о оним стварима које знам.Немогу (још) да се пуно мешам у верске ствари у србији јер јих незнам доволјно али мислим да нисмо далеко (не по километрима).1985 служио сам јна у приштини и мој најболји другар је био србин,а сад ми је жена из обреновца.шта хочу да кажем - неки немају стрплјенја према другима у верском погледу.незнам зашто увек морам да се закачим са муслиманима јер терају своје и недају уопште да јим нешто кажеш.Извините али нисам никог терао у своје "двориште" да ми паметује.Како сам веч раније рекао - ако се некоме не свиђа где живи може слободно да се одсели.
    Мени лично иде словенија на живце и немогу више да поднесем ово и зато менјам државу.Али то је друга држава и друга вера и морам да се прилагодим.
    Изнервирала ме она изјава да је ислам најболји,о томе би још могли да разговарамо али не на овакав начин.Шта би било да би ја рекао да је наша вера најболја?
    Свако има своје и нема право јавно да говори шта је болје и да не кажем шта је демократија - *******
    Тачно змају. Знаш и сам како смо ми ушли у расправу, моји методи одбране моје вере му се нису свидели и нису исправни, а његови су тотално исправни. Као врх свега он нема појма о хришћанству, па чак ни у оној мери колико ја о Исламу. Још није упознат да КГ стварно нема пшотребе за џамијом, а ресио да је сагради и крај. Неће да може

Datum priključivanja
    Jun 2007
    Poruka
    87

Jedno Par Pitanja Za Sve

Da Li Iko Zna Da Su srbi Jedan Od Najstarijih Naroda Na Svetu?
    E Ovo Je Dokazala Dr Snezana Lukovic Pjanovic Koja Je Ovu Tezu Odbranila I Dokazala Na Osnovu Dostupnosti Knjiga Iz Papske Biblioteke. To Je Jedina Zena Koja Je Imala Dostupnost Papskoj Biblioteci.
    Da Li Iko Zna Da Na Obeleksu U Jeleji Pise Da Je Jos Aleksandar Makedonski Pricao Sa zrbima?
    Da Li Znate Da Postoji I Srpski Kalendar? - Radim Na Tome Da Ga Nadjem

Datum priključivanja
    Jul 2007
    Poruka
    19
    Andrija:"kao sto i sam znas Vehabije su deo od vase dve verske struje, koje se zalazu za strogo pstovanj Kurana. To je vas licni problem, ali zasto su pucali na pripadnike SAJ-a u NP, kada su prethodo izazvali oruzani sukob i zbog toga trebaqli biti privedeni? Па они су О.К. zar ne"

Za postovanje Kur'ana sam svakako,ne treba samo preterati pa da se veliko postovanje pretvori u suprotnost,tj.nepostovanje(nadam se da se to retko desava)!
    Iskreno verujem da ce drzavni organi bit dosledni i stvari postaviti na svoje mesto.Stvari ne treba potceniti,ali niti preceniti.Terorizam je terorizam,nije bitno da li ga cini Marko,ili Suljo,jer posledica je ista-zlocin i kriminal!Gledao sam jednom na TV coveka koji se pokajao i priznao da je ucinio zlocin,a mislio je da to radi u ime Islama.Isto tako moze se desiti da neko ucini neki zlocin u ime srpstva ili krscanstva!Sve u svemu dobri bozji robovi nisu za to krivi...
    Sada da zakljucim svoj stav da sam protiv terorizma,bez obzira odakle terorista crpio motive za svoj prljavi "posao"(pogresno tumacenje Islama,hriscanstva,judizma itd)

Jedino gde se pravi danas greska(namerna):Suljo ubije civila=islamski terorista

Marko ubije civila=terorista,a nece da stave=hriscanski terorista!?

Andrija:
    "U hriscanstvu treba razlikovati katolike i pravoslavce, akatolici su ga poveli. kategoricki ti tvrdim da u Bibliji starom i novom zavetu NEMA PROPAGIRANJA RATA. To je bio odgovor Katolika na turska osvajanj i pozivanje na Dzihad kao borbu protiv nevernika "
    Ma verujem ja da nema ali tu je drugi problem u pitanju i nije za ovu temu.Neznam da li si gledao na rts dokumentarce "Islam carstvo vjere",iz tri dela.Ako nisi onde se pominju krstaski ratovi protiv muslimana na Arapskom poluotoku jos pre osmanlijskog casrtva itd...i nije bio samo jedan(mislim da ih je bilo oko 8 ukupno).A motivi su bili cisto krizarske prirode,tj.fanaticna mrznja spram polumeseca!Priznaj,bices priznat

Andrija
    "Odlican si. Da sam na tvom mestu nikada ne bih postavio ovo pitanje. Odakle video zapis klanj Srpskog zastvnika, odakle ovoliko stanovnistvo prognano iz Bosne, odakle video zapis mudzahedina iz bosne koji je bio u Avganistanu u logoru kod Osame na obuci i koji prica o zverstvima koje je on i njegove kolege pocinise.....
    Ove cifre nisu tacne, da su tacne vas u Bosni visre ne bi ni bili. Pa nema Vas dve MILIJARDE."

Znas kako ne poznajem puno kako Islam gleda na ratne uslove i stanje,ali kada se ubija zivotinja to se radi na nabolji nacin(ostar noz da se zivotinja ne pati).Moguce da sam preterao sa brojem zrtava(160000),ali tako sam cuo.Zato obecavam da cu se potruditi da dodjem do tacnih podataka,i da cu ih izneti na forumu!

Andrija:"relativno tacno i slazem se do odredjene granice. Realno te dzamije su gradjene na temeljima crkava, a kada se ukazala prilika sve je vraceno na prethodo.
    Budi realan pa priznaj da ste uvek sve prvi zapocinjali aposle se o glavu obilio, kao i rat u Bosni. Sta bi sa Celom"

kazes mi zapoceli!?Ko je okruzio sarajevo sa teskim naoruzanjem i ko je gadjao civilne objekte po Sarajevu(Bolnice,televizije,kuce,zgrade)!!??Temelj i crkava,temelji crkava,temelji crkava,halo bre!Izvini ali moram ovako da reagujem,jer pricas kojesta!

Andrija "zulumi, danak u krvi, sece knezova i sl. nisu olicenje zastite"

Nisu.Ali ne zaboravi da je osmanlijsko carstvo imalo puno halifa i sultana.Neki su bili pravedni,neki nazalost nisu.Onaj obicni vojnik je morao da izvrsi naredje nje nepravednog vladara(jer se bojao za svoj zivot).Njega nemogu kriviti toliko koliko sultana!Sta da se radi,puno je bilo nepravednih vladara u rimskom ,grckom,pa i u osmanlijskom carstvu!

Andrija:
    "slazem se ali konacno je vreme za ferplej i reci ljudi pogresili smo izvinite. tada cu za bili koga reci da je covek "

Nemogu da se izvinjavam u ime nekog davnog sultana koji je ucinio zulum srbima,ali mogu da kazem da je pogresio i da mi je zao zbog toga,iskreno!Takodje ne trazim od tebe da se za zlocine u Bosni izvinis ako nisi bio ucesnik toga,zasto bih!?Svako neka odgovara samo za svoja dela,a ne i tudja!
    Poslednji put uređena komsija : 07-07-2007 u 18:32

Datum priključivanja
    Jul 2007
    Poruka
    19
    Citat U originalu postavio/la andrijalukovic Pregled poruke
    Коначно и комсија постаје свестан слабости својих карата односно признаје неке ствари. Није он лош, него нема довољно информација о неким стварима а мислим да ће ствари полако доћи на своје место. Тешко је признати да неке негативне појаве имаш у својој вери али тако је. Искрено ми је жао човека,алиовог пута нема сансе. Бојим се да наишао на јачег од себе. А мислим да ће испасти ферплеј, ако има обрза. Тада ћу га поштовати. Провалио сам га ко је на основу пар порука.
    А пиво
    Ma lako bih ja priznao,nije to problem,ali pitanje je sta da priznam?!Priznajem da ima negativnih pojava kod ljudi,pa neka su i muslimani!Vise od ovoga ti necu priznati!

"Ето видиш ја проучавао Ислам без иције помоћи,а ти нећес да се потрудиш око Православља ни мало. Чак и ниси упућен да постоје православци, католици и протестанти. Толико о међусобном уважавању и толеранцији са твоје стране а тражиш нешто од мене.
    НИЈЕ ФЕР И КОРЕКТНО"

Hehe,samo da ti kazem da imam bibliju na kompjuteru.Kao i da verujem u Isusa i sve prijasnje knjige!Upucen sam da postoje katolici,protestanti,pravoslavci,jehovini svedoci,mormoni,idr.Nemam ja predrasuda,bar se nadam da ne...

Datum priključivanja
    Jul 2007
    Poruka
    19
    1.Хришћанство је мало старије од ислама. Европска цивилизација је старија и од хришћанства и од ислама, као и персијска и ... Тако да је глупо да говориш о Европи средњег века. Кад помињем нпр. права жена говорим о ономе што знам о шеријату (мада мало знам). Шеријат је нешто што је са других подручја и из сасвим другог времена. Вероватно је био добар за те услове, као што је и Душанов законик био добар за своје време. Али ко хоће да шеријат или Душанов законик буду правила живљења на овом просторима и у овом времену мислим да има проблема са мозгом.

2.и глупо је расправљати о тим стварима, а викенд морам искористити за одмор и лепше ствари.

3. Крв стварно није вода! Одакле су твоји? Можда смо рођаци. И један део моје фамилије је исламизиран за време османлија.
    1.Veruj da nije vazna starost civilizacije,vec vrednosti i sustina istih!Evropu sam pomenuo,kao rimsko i grcko carstvo.da ti docaram situaciju:

"Rimljanska civilizacija je priznavala ženu kao roblje pod ovlastima muškarca. Nije imala apsolutno nikakvih prava. U Rimu je održan veliki koncil na kome se razmatralo pitanje žene. Donesena je odluka koja kaže: „Žena je biće bez duše, prljava je i zato neće imati udjela u Budućem životu.“

"Atini je žena smatrana sotonskom prljavštinom i robom koja se kupuje i prodaje."

"
    Zakoni stare Indije su naslovili: „Kuga, smrt, pakao, zmijski otrov i vatra bolji su od žene“. Njeno pravo na život se završavalo sa završetkom života njenog gospodara supruga. Kada bi se njegovo tijelo u posebnim posmrtnim obredima spaljivalo i ona bi bila bačena u vatru, a ako bi odbila, pratilo bi je vječno prokletstvo. "

Stari Zavjet o ženi kaže: „Okretoh se srcem svojim da poznam i izvidim i iznađem mudrost i razum, i da poznam bezbožnost ludosti i ludost bezumlja. I nađoh da je gorča od smrti žena kojoj je srce mreža i pruglo, kojoj su ruke okovi; ko je mio Bogu, sačuvaće se od nje, a grešnika će uhvatiti ona.“ (7:25)

Ovakav je bio status žene u starom dobu. Njenu poziciju u srednjem vijeku i savremenom dobu pobliže određuju sljedeći fakti:

Danski pisac Wieth Kordsten je sljedećim riječima prokomentarisao stav crkve prema ženi: „Pažnja prema ženi u srednjem vijeku je bila veoma ograničena, a to je posljedica tendencije koja je ženu smatrala drugostepenim stvorenjem.“ U Francuskoj je 586. g. sazvan koncil koji je istraživao pitanje da li je žena ljudskog roda ili ne. Poslije duge rasprave okupljeni su ustanovili da je žena ipak ljudskog roda, ali je stvorena da služi muškarcu.

217-a tačka starog francuskog zakona naglašava: „Udatoj ženi, pa makar prilikom sklapanja braka njeno i muževljevo vlasništvo bilo razdvojeno, nije dozvoljeno da išta daruje, da prenosi svoje vlasništvo, da ga zalaže, da išta uzima u vlastiti posjed uz naknadu ili bez naknade, bez učešća njenoga muža u samom ugovoru ili njegove pismene saglasnosti o tome.“

Henri VIII je zabranio engleskoj ženi da čita Sveto pismo. Sve do 1850. god. žene se u Engleskoj nisu ubrajane među građane, a do 1882. god. nisu imale ličnih prava.

Nadam se da ti je sada jasno da je seriat zeni da puno vise od ovih civilizacijskih vrednosti,izjednacivsi je sa muskarcem!

I jedan od dokaza njegovih je to što za vas, od vrste vaše, stvara žene da se uz njih smirite, i što između vas uspostavlja ljubav i samilost; to su, zaista, pouke za ljude koji razmišljaju.“ (Er-Rum, 21)

2.Ok,samo se ti odmori,nemam nist protiv ,Bog je lijep i voli ljepotu.Hehe nisam ja mesija,mozda nekakav vernik

3.Ih sad,daleko smo koleno hehe.

Datum priključivanja
    Jun 2007
    Poruka
    87

Znas ti sta, nisi ti naivan.

Ma lako bih ja priznao,nije to problem,ali pitanje je sta da priznam?!Priznajem da ima negativnih pojava kod ljudi,pa neka su i muslimani!Vise od ovoga ti necu priznati!

"Ето видиш ја проучавао Ислам без иције помоћи,а ти нећес да се потрудиш око Православља ни мало. Чак и ниси упућен да постоје православци, католици и протестанти. Толико о међусобном уважавању и толеранцији са твоје стране а тражиш нешто од мене.
    НИЈЕ ФЕР И КОРЕКТНО"

Hehe,samo da ti kazem da imam bibliju na kompjuteru.Kao i da verujem u Isusa i sve prijasnje knjige!Upucen sam da postoje katolici,protestanti,pravoslavci,jehovini svedoci,mormoni,idr.Nemam ja predrasuda,bar se nadam da ne...
    A ja kuran u formi knjige. Doneo matori sa Kosova, zelene korice i polumesec.
    Treba da priznas da ste uvek prvi pravili sranja, pocev od dolazaka turak sa zulumima,secom ljudi, nabijanj na kolac, paljenj svetinja (sto nikako nije odbrana slabijih), pa u novije vreme izazaivanj rata u Bosni (ubistvo Srpskog svata)... a kada vam se to posle obijalo o glavu drugi vam bili krivi.
    Iakreno i realno.
    Ovo trazim da priznas, pa ste po ovome bili prvi i dalje polemike i toliko samoodbrane nema
    Poslednji put uređena andrijalukovic : 07-07-2007 u 20:15

Pravila ostavljanja poruka

• Ne možete postaviti novu temu